Ferma Jeleniowatych w Kosewie

Źródło: http://www.it.mragowo.pl

Spacerem wśród jeleniowatych – idealne miejsce dla miłośników przyrody.

Przemierzając mazurskie drogi (czy to pociągiem, czy samochodem, a już tym bardziej rowerem) nie trudno jest zobaczyć gdzieś w oddali sarny pasące się na łące. Jaki to wyjątkowy widok dla człowieka mieszkającego wśród betonowych budynków i asfaltowych dróg! Jeśli jednak w marzeniach widzimy inny obraz – całe stado jeleni czy sarenek poskubujących co chwila trawę i nas wśród nich spacerujących – jest to całkiem łatwe do spełnienia. Zapraszamy na Fermę jeleniowatych w Kosewie Górnym niedaleko Mrągowa.

Na Fermie zobaczyć można jelenie, daniele, sarny, muflony. Pasą się one na dużym wybiegu, niedaleko domu. Po wejściu na teren Fermy zostajemy zaproszeni do Muzeum. Znajdują się tam zbiory poroży i trofeów jeleniowatych, obrazujące zagadnienia związane z porożem (mechanizmy jego powstawania, rozwój, typy, anomalie). Na ścianach wiszą zdjęcia jeleniowatych. Każdy może zrobić sobie serię zdjęć, także z rogami na głowie – wśród panów, o dziwo, nie ma jednak chętnych;)

Uzupełnieniem zbiorów poroży i zdjęć jest multimedialna prezentacja. Przy przyciemnionym świetle, wygodnie siedząc w sali, zanurzamy się w… las. Słyszymy odgłosy przyrody, oglądamy piękne zdjęcia… A po seansie udajemy się w teren. I mamy możliwość na własne oczy zobaczyć to, co przed chwilą widzieliśmy w Muzeum. Oprowadza nas pracownik Fermy. Przewodnikami są ludzie z dużą wiedzą i doświadczeniem, którzy w barwny sposób przekazują informacje. Dowiadujemy się wielu ciekawostek, które wyjątkowo łatwo jest przyswoić spacerując w otoczeniu jeleniowatych, mogąc ich dotknąć i obserować.

Z wizyty na Fermie zostaną w naszej pamięci obrazy barwne, żywe, wyjątkowe…

Fermę zwiedzać można w okresie od 1 maja do 31 sierpień, codziennie oprócz poniedziałków, od godziny 10.00 do 17.00

Źródło: https://www.mazury.com